Informace pro účastníky přihlášené na pochod Vrba Wetzler Memoriálu v červenci/júli 2020

Milí pochoďáci,

minulý týden jsme oznámili, že oba pochody se uskuteční, ale vzápětí se zkomplikovala situace v Polsku. Zaznamenali tam nový vysoký výskyt infekce v Slezském vojvodství, což je přesně ta oblast, kterou pochod prochází. Čekali jsme a doufali jsme do poslední chvíle, že se situace zlepší, ale dnes jsme se rozhodli, že červencový pochod letos rušíme. Riziko nakažení a dalšího šíření viru mezi účastníky pochodu považujeme za příliš vysoké. Mimochodem, v současné době platí pro turisty vracející se odtamtud do ČR povinnost karantény, takže minimálně čeští občané by měli problém.

Věříme, že to přijmete s pochopením. Protože pohyb po Slovensku a mezi Slovenskem a Českem je v tuto chvíli bez omezení, rádi bychom uspořádali aspoň krátký náhradní program v sobotu 18. 7. v Žilině. Sešli bychom se odpoledne, navštívili bývalý starobinec, kde byla zpráva Vrby a Wetzlera sepsána, a pak strávili společný večer v synagoze. Plánujeme promítnout některé dnes už historické dokumenty z předchozích pochodů a pozvat na besedu ředitele muzea holocaustu v Seredi Martina Korčoka.

Prosíme, dejte nám vědět do 30. 6., jestli budete mít zájem do Žiliny přijet. Nebudeme organizovat ubytování ani stravu, pouze bychom se sešli, bez jakýchkoli nákladů.

Co se týče poplatku za pochod, který jste už zaplatili, ten vám samozřejmě vrátíme, pouze odečteme 50 Kč na pokrytí bankovních poplatků. Kdybyste se rozhodli pro malý dar na pokrytí už vynaložených nákladů, nebudeme se zlobit, ale necháváme to zcela na vás.

Nabízíme vám ale ještě jednu možnost: můžete poplatek použít jako předplatné na příští ročník. Termíny už známe: 11.–17. 7. a 1.–7. 8. 2021. V takovém případě si budete mít možnost vybrat a rezervovat termín už nyní. Navíc vám jako bonus zašleme za každou přihlášenou osobu jedno tričko Vrba Wetzler Memoriálu zdarma. Pokud se rozhodnete této nabídky využít, dejte nám vědět a uveďte druh trička (pánské – dámské) a velikost.

Pokud nám nedáte do 30. 6. zprávu, poplatky budeme automaticky vracet.

Srpnový pochod zatím plánujeme beze změn.

Děkujeme za pochopení, těšíme se na případné setkání a přejeme vám hodně zdraví.

Tým ICEJ